Introducing our 2024 UM Australia athletes!

Andrew Strickland

M 36
Director footwear wholesale business
Croydon, Victoria
Representing: Australia

Anthony Lucas

M 53
Nurse Practitioner
Redlynch, QLD
Representing: Australia

Anthony Vloedmans

M 37
Self employed
Caboolture, ALD
Representing: Australia

Antony Boyd

M 47
Electrician
Yaroomba, QLD
Representing: New Zealand

Aran Hayes

M 35
Business Management
Brisbane, QLD
Representing: Australia

Ben Amery

M 26
Marketing Manager- Creative Fitness Marketing
Myrtleford, VIC
Representing: Australia

Benjamin Cummings

M 45
Group General Manager
Queenscliff, NSW
Representing: Australia

Boris Bakouline

M 37
Strength coach/personal trainer
Rowville, Victoria
Representing: Australia

Chris Allison

M 37
General manager
Canberra, ACT
Representing: Australia

Christian Gilles

M 39
Photographer/Videographer
Bexley, NSW
Representing: Reunion

Claire Ferguson

F 41
Chiro
West End, QLD
Representing: Australia

Dave Andrews

M 54
Retired Police Officer
Port Naxquarie, NSW
Representing: Australia

Dennis Devereaux

M 63
Retired
Bunbury, WA
Representing: Australia

Grant Archard

M 42
Retired (Australian Army)
Medowie, NSW
Representing: Australia

Hal Cross

M 55
Bio Security
Cairns, QLD
Representing: Australia

Ian Blatchford

M 50
Partner
Reedy Creek, QLD
Representing: Australia

Jason Ey

M 43
Gym owner
Busselton, WA
Representing: Australia

Jessica Dudley

F
Personal trainer
Kings Beach, NSW
Representing: Australia

Joe Stallard

M 37
Geotech
Bolwarra Heights, NSW
Representing: Australia

Joel Gablek

M 36
Builder
Heathmont, VIC
Representing: Australia

Kannan Murugasan

M 49
Personal fitness trainer, Sports emcee
Petaling Jaya, Selangor
Representing: Malaysia

Kirsty Sheehan

F 44
Sports Coach
Torquay, QLD
Representing: Australia

Maheshkumar Prajapati

M 47
Business
Surat, Gujarat
Representing: India

Mark Renfree

M 40
Teacher
Kewarra Beach, QLD
Representing: Australia

Matt OBrien

M 35
Rescue Crewman- (rescue helicopter)
East maitland, NSW
Representing: Australia

Melinda Cockshutt

F 49
Athletes NDIS support / coach
Port Macquarie, NSW
Representing: Australia

Nestor Ochoa Rivera

M 31
Counsellor / Mental Health Practitioner
Melbourne, Victoria
Representing: Colombia

Nitish Kulkarni

M 27
Builder and Developer
Kolhapur, Maharashtra
Representing: India

Noe Luna

M 47
Engineer
Mexico City, Mexico
Representing: Mexico

Oliver Laws

M 29
Queensland Health BA
Brisbane, QLD
Representing: Australia

Paul McDonald

M 41
Aircraft technician – ADF
MCDOWALL, QLD
Representing: Australia

Rebecca Hoschke

F 46
Triathlon & Cycle Coach.
Warriewood, NSW
Representing: Australia

Sawangjit Saengow

F 38
PE/Swim Teacher
Bangkok
Representing: Thailand/p>

Shane Duffy

M 51
Magician
Fitzroy Falls, NSW
Representing: Australia

Sharon Andronaco

F 53
Accountant
Mooroopna, Victoria
Representing: Australia

Shaun Pero

M 51
Wizard
Wallsend, NSW
Representing: Australia/p>

Stuart Payne

M 53
Triathlon Coach/PT
Samsonvale, QLD
Representing: Australia/p>

Timothy Jensen

M 29
Queensland Corrective Services
Collingwood Park, QLD
Representing: Australia/p>

Tony Goodyear

M 50
Gas Engineer
Sunshine Coast, QLD
Representing: Australia/p>

Travis Coulson

M 48
Services & Infrastructure Manager
Creswick, Victoria
Representing: Australia/p>

Alex Cleary

M 27
Electrician
Albion, Vic
Representing: Australia

Paul Giddings

M 55
IT Delivery Lead
Noosa, Qld
Representing: England